NUR - NASTAVANIK UČENIK RODITELJ

Dobra suradnja nastavnika, učenika i roditelja uvjet je za jačanje kvalitete odgoja i obrazovanja učenika. Roditelji često ne poznaju važne tehnike i metode kojima mogu unaprijediti kognitivne sposobnosti svog djeteta. Većina učenika sve više se suočava s poteškoćama u učenju pri čemu se javlja demotiviranost u učenju te problemi u ponašanju što dovodi do loših odgojno-obrazovnih rezultata. Program NUR je nastao na temelju suradnje s nastavnicima, stručnim pedagoškim osobljem, roditeljima i djecom kako bi se razvile metode kojima će se svim dionicima u odgoju i obrazovanju djece pružiti „alati“ nužni za lakše razumijevanje te poticanje međusobne suradnje u odgoju i obrazovanju djece.

Program je prvenstveno namijenjen roditeljima.

prijavi se

Cilj

Cilj je osposobiti roditelje da samostalno, što brže i lakše pronalaze rješenja prilikom odgoja i obrazovanja djeteta.

OBRAZOVNE JEDINICE NUR

• BROJ SATI
  • TEMA
  • SADRŽAJ

Um nove generacije, razvoj i mogućnosti

• Kako poticati djecu na jačanje senzoričkog spleta. Sitne vježbe koje život znače
    • Razvoj dječjeg mozga, redovni razvnoj i poteškoće
    • Neuroedukacijski pristup

Umne mape za roditelje i djecu

• Segmentacija, prostorno-logičke vještine. Poticanje slušnog aparata, predvježbe za čitanje, razvoj govora
    • Kreativne umne mape za jačanje komunikacijskih vještina

Pisalačke vještine

• Upravljanje alatom za pisanje, ravnoteža potiska, vježbe šake, zrcaljenje slova, pisanje na slijepo.

Poteškoće u razvoju pisanja, čitanja i matematičkih vještina

• Prepoznavanje poteškoća i eliminacija istih u ranoj i školskoj životnoj dobi (preporuke iz suvremene svjetske prakse)